Viber-школа. Батьки відчули, що таке бути вчителем, і просять змилуватися

Viber-школа. Батьки відчули, що таке бути вчителем, і просять змилуватися

Мати двох дітей звернулася до вчителів і проханням поважати одне одного

Батьки українських школярів, змушених зараз навчатися дистанційно через пандемію коронавірусу, закликають вчителів із розумінням ставитися до ситуації і не перенавантажувати дітей завданнями, оскільки дітям важко навчатися ефективно у нових для них умовах.

«Я зараз звертаюся до вчителів загальноосвітніх шкіл. Тих, хто ніколи не мав досвіду організації дистанційного навчального процесу і зараз метушиться у намаганні його організувати, тих де вайбер-групи батьків розриваються від купи повідомлень з завданнями для роботи в «класі» та домашніми завданнями з поодинокими спробами провести бодай якийсь онлайн-урок. Думаю, я зараз висловлю думку всіх батьків дітей 7-13 років, які зараз навчаються дистанційно на карантині. Ми дуже вдячні вам всім за те, що ви намагаєтеся підтримувати навчальний процес на належному рівні, не зважаючи ні на що. Але хотілося б, щоб ви розуміли ситуацію та не вимагали від нас та наших дітей надто багато», - написала у Фейсбуці мама двох дітей Ірина Солоніна.

Жінка підкресює, що далеко не всі з батьків зараз не працюють. Більшість продовжує працювати дистанційно. «В нинішніх умовах це дуже важливо , оскільки без роботи у багатьох, вибачте, банально не буде на що існувати», - пояснює вона.

«Оскільки на даному етапі ми автоматично стали ще й викладачами, то тепер маємо суміщати і роботу з дому, і проходження нових тем з усіх предметів з дітьми, і домашні завдання, і домашні клопоти. Багато хто має не одну дитину. Отже для таких батьків навантаження подвоєне, або взагалі потроєне. Вибачте, але все це одночасно і вчасно (згідно з днями завдань і т.ін.) виконати неможливо фізично!» - наголошує жінка.

Солоніна зазначає, що дистанційне засвоєння матеріалу займає більше часу.

«Крім того, не всі діти настільки самоорганізовані та відповідальні, щоб без нагадувань та контролю батьків сідати та вивчати новий матеріал, робити домашні завдання. І це природно. Бо вони діти. До того ж такий досвід для них абсолютно новий та незвичний. Ми стараємося. Дуже стараємося за цей короткий термін навчити дітей жити і працювати по-новому, але це не так легко, як здається. А ще у дітей різні здібності. Не кожна дитина може обійтися без додаткового пояснення теми вчителем або батьками. Ми, батьки, не можемо взяти на себе окрім своєї основної роботи, ще й роботу 12-15 вчителів і робити це у зазначені терміни», - пише мати школярів.

Жінка акцентує на тому, що її перший пріоритет – робота, бо вона годує сім’ю, і вона не може її покинути навіть заради виконання вчителями плану занять.

«Тому пояснення незрозумілого, контроль за тим, щоб щось робилося, перевірка домашніх завдань зсувається на вечір. А ще на вечір зсувається більшість хатньої роботи та інших справ. Я банально не встигаю пояснити та перевірити все. Я навіть не встигаю упорядкувати весь той безлад із завдань, який надходить від різних вчителів у різні чати , щоб дитина не плуталася що їй робити і в якій послідовності. Так, дитина щось вже робить вдень самостійно, але постійно на щось відволікається, оскільки вона робить це вдома. Іноді потребує допомоги, якої може очікувати і до вечора», - пояснює жінка.

Солоніна звернулася до вчителів і проханням поважати одне одного.

«Давайте розуміти, що в нинішній ситуації ваші вимоги мають бути іншими. Такі слова, як я сьогодні читала від одного з вчителів – «Нагадайте дітям, що у них не канікули. Я буду ставити двійки….» просто не мають права на існування зараз», - резюмувала жінка.

Нагадаємо, станом на ранок 4 квітня в Україні зафіксовано 1096 випадків коронавірусу, 28 летальних. У зв’язку із пандемією Covid-19 в країні введено жорсткі правила карантину.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: