Сергій Борщевський Поет, перекладач, дипломат

Депутатам Верховної Ради України дружнє послання

Робота у Верховній Раді не зупиняється
фото з відкритих джерел

Слід домагатися виключення Росії з усіх міжнародних організацій

Верховна Рада України звернулася до країн «Великої двадцятки» (а правильніше було б ужити не цю побутову, а офіційну назву Група двадцяти) з вимогою виключити з цього об'єднання Росію. Ідея абсолютно правильна, слід домагатися виключення Росії з усіх міжнародних організацій, статути й договори яких вона порушила агресією проти України. Я про це писав ще наприкінці лютого.

Але є одне але.

Шановні народні депутати, ви, мабуть, не гірше за мене знаєте склад Групи двадцяти або G20. До неї серед інших входять Бразилія, Індія, Індонезія, Китай, Південно-Африканська Республіка... Ви певні, що одна або й кілька з цих країн не будуть проти вашої пропозиції? Скажімо, ті ж партнери РФ по БРІКС – Бразилія, Індія, Китай та ПАР? Ви прозондували грунт, провели з ними попередні консультації, певні у підтримці? Мені щось підказує, що опоненти знайдуться.

Повторюся: ідея абсолютно правильна. І, мабуть, реальна. Тільки для її втілення бажано ухвалити нове звернення.

G20 – міжнародний, передусім економічний форум, участь у якому беруть міністри фінансів і голови центральних банків країн, що представляють провідні економіки світу. В основі діяльності цього форуму ідея встановлення міжнародного неформального механізму консультацій з найважливіших економічних і фінансових питань задля стабільності світової економіки в інтересах усіх країн.

А тепер увага: G20 було створено в 1999 році з ініціативи G7, тобто Групи семи, або, як ви сказали б, «Великої сімки». А це загалом прихильні до України Велика Британія, Італія, Канада, США, Франція, ФРН, Японія. От до них і варто звернутися. Вони батьки-засновники G20, то нехай наведуть там лад. І, до речі, та обставина, що США виключили нещодавно Росію з переліку країн з ринковою економікою, добре працює на вашу ідею.

І останнє. Росія щойно протестувала НАТО уламками ракети, що впали на території Польщі. Чому б Україні не вдатися до асиметричної відповіді, протестувавши зверненням Верховної Ради наших партнерів з G7, тим паче що 6 із семи (крім Японії) є й членами Північно-Атлантичного Альянсу?

Читайте також: Підсумки саміту G20: принижена Росія стріляє, НАТО не поспішає захищати Польщу
Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: