Українці активно отримують громадянство Чехії

Українці активно отримують громадянство Чехії
Для отримання чеського паспорту потрібно скласти мовний іспит
фото із відкритих джерел

Для отримання громадянства Чехії потрібне гарне знання чеської мови

Щорічно близько 5000 іноземців отримують чеське громадянство. Більшість із них – українці (майже 50%) та словаки. Про це пише видання mukachevo.net.

Як пише видання, активно змінюють паспорти також росіяни, інтерес яких до чеських документів зріс удвічі після початку повномасштабної війни проти України. Минулого року, наприклад, чеські паспорти отримали понад 1 100 росіян, що майже вдвічі більше, ніж на рік раніше. Магда Фалтова, директор Асоціації інтеграції та міграції, говорить про заяви на отримання чеських паспортів, що «щодо недемократичних країн це часто захист від якогось переслідування, як і захист від, наприклад, примусової мобілізації».

Іноземці мають право на громадянство після десяти років проживання в Чеській Республіці. Однак спочатку вони мають скласти іспити з чеської мови, а також іспит із питаннями з історії та культури Чехії.

Для отримання громадянства Чехії потрібне гарне знання чеської мови. На мовні навички звертають увагу, як і на наявність постійного доходу і відсутність судимостей. Майбутній громадянин має пройти мовний іспит, який оцінює рівень володіння чеською мовою: як усною, так і письмовою.

Чотири з п'яти кандидатів успішно складають іспити, але при цьому вони мають довести владі свою економічну самостійність. «Перед поданням заяви на громадянство людина має підтвердити свій дохід, сплату податків, що не користувався системою соціального забезпечення протягом останніх трьох років. На цьому етапі зазвичай все й закінчується», – зазначив прессекретар МВС Чехії Ондржей Кратошка.

Процес набуття громадянства Чехії починається з подання відповідних документів. Для цього потрібно заповнити анкету, подати документи, що підтверджують особу, перебування в країні, володіння чеською мовою та успішну інтеграцію у суспільство. Документи зазвичай подаються до Міністерства внутрішніх справ Чехії або до місцевого органу влади, відповідального за громадянство.

Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що в країні не підтримують тих українських чоловіків, які намагаються уникнути військового призову.

Читайте також: Зміни на ринку праці в ЄС: як країни конкурують за українського працівника

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

За два роки великої війни вироки в Україні два отримали десятка іноземців, які незаконно переправляли осіб через державний кордон
Перегони на човнах. Як іноземці «рятують українців від війни» і що їм за це буває Війна і право
Партія Тимошенко отримала більше місць у парламенті, ніж «Європейська солідарність» чи «Голос», проте коштів із бюджету отримує менше
Куди зникає мільярд? Як партії діляться держфінансуванням з регіональними осередками Партійна каса
Гордон Сондленд розповів про настрої республіканців
Затримка допомоги від США: американський дипломат назвав головну причину
Протягом минулої доби відбулося 55 бойових зіткнень
Ворог активізувався на Бахмутському напрямку – Генштаб
Дзюдоїстка Таймазова фотографувалася для пропагандистських ресурсів на тлі зображення диктатора Путіна та літер Z
Україна вимагає відсторонити від чемпіонату Європи дзюдоїстів з РФ, які підтримують війну
Попереду у захисника тривале лікування і він дуже сподівається на сучасні протези, які дозволять йому повернутись до звичного життя
Втратив три кінцівки і вижив. Історія добровольця ЗСУ, який здивував навіть лікарів Досвід
Для звільнення від призову достатньо надати ТЦК довідку до акту огляду МСЕК із зазначенням групи та причини інвалідності
Як підтвердити право на відстрочку через інвалідність дружини: роз’яснення юриста
Франція не має достатніх запасів зброї на випадок участі у високоінтенсивний війні
Французька армія не готова до такої війни, як в Україні – європейський генерал
6 травня в Україні святкують День піхоти ЗСУ. Свято було створене президентським указом 2019 року
6 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
Дата публікації новини: