Зеленському нагадали, що Рябошапка не «його прокурор»

Зеленському нагадали, що Рябошапка не «його прокурор»
Володимир Зеленський зі своїм прессекретарем Юлією Мендель

Журналісти звертнули увагу прессекретаря президента Юлії Мендель на те, що президент України, як і будь-який інший орган державної влади, не може надавати жодних доручень генпрокурору

Офіційний Телеграм-канал президента України Володимира Зеленського повідомляє, що глава держави перервав свій відпочинок у Омані та дав вказівки генеральному прокурору Руслану Рябошапці на предмет того, як Рябошапка має відреагувати на авіаційну подію з літаком Boeing 737-800, державний і реєстраційний знак UR-PSR, що експлуатується «Міжнародними авіалініями України» і який 8 січня 2020 року зазнав катастрофу при вильоті з міжнародного аеропорту Тегерану:

«Дав доручення Генеральному прокурору відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака МАУ в Тегерані. Повинна бути створена слідча комісія з представників силових і профільних відомств, відповідальних за цивільну авіацію. Маємо відпрацювати всі можливі версії. Незалежно від висновків стосовно причин катастрофи в Ірані, буде проведено перевірку льотної придатності всього цивільного флоту».

У зв’язку з цим редакція Інтернет-видання Naspravdi.today звертає увагу прессекретаря президента Юлії Мендель на те, що генеральний прокурор не підпорядкований президентові України й президент України, як і будь-який інший орган державної влади, не може надавати жодних доручень генеральному прокуророві. Як сказано в рішенні Конституційного Суду України 14 червня 2001 року № 8-рп/2001 (справа про доручення Генеральній прокуратурі України):

«Прокуратура України становить єдину систему, яку очолює Генеральний прокурор України. Він призначається на посаду за згодою Верховної Ради України та звільняється з посади Президентом України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з посади (пункт 25 частини першої статті 85, пункт 11 частини першої статті 106, частина перша статті 122 Конституції України). Проте з такого способу призначення Генерального прокурора України на посаду та звільнення його з посади не випливають відносини підпорядкованості органів прокуратури України іншим органам державної влади, зокрема тим, які здійснюють повноваження щодо призначення на посаду та звільненням з посади Генерального прокурора України».

«Звісно, загальновідомою є та обставина, що Руслан Рябошапка – це просто дрібний клерк в Офісі президента, якого заступники Андрія Богдана ганяють і в хвіст, і в гриву. Але про це зовсім не обов’язково повідомляти в офіційному Телеграм-каналі президента України. По-друге, в Україні з 20 листопада 2012 року кримінальні провадження не відкриваються, а реєструються в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань. По-третє, ніяка «слідча комісія з представників силових і профільних відомств, відповідальних за цивільну авіацію» не може бути створена навіть якщо її очолити забажає такий знаний фахівець у галузі авіаційної безпеки як Володимир Зеленський», - пише видання.

Розслідування авіаційних подій з повітряними суднами, зареєстрованими в Україні або такими, що трапились на території України, здійснює виключно один орган – Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами.

«Створення будь-яких інших слідчих комісій є брутальним порушенням «Повітряного кодексу України», а висновки подібних комісій є нікчемними», - підсумовує редакція Інтернет-видання Naspravdi.today.

Як повідомлялося, в МЗС пообіцяли надати всю необхідну допомогу родичам загиблих в автокатастрофі українців. Зокрема, для отримання оперативної інформації та консульської підтримки вони можуть звертатися за телефоном оперативно-кризової групи Департаменту консульської служби МЗС України +380 44 238 16 57.

ЗМІ оприлюднили список українців на борту літака МАУ, що розбився в Ірані. За даними РНБО України, на борту літака МАУ, що зазнав катастрофи в Ірані, були 11 українців - 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири

Україна веде перемовини з Іраном про безпечний виліт літаків, що перевозитимуть загиблих українців.

Також український уряд заборонив польоти до Ірану.

До відома, літак МАУ Boeing 737 розбився поблизу іранської столиці незабаром після зльоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані в середу, 8 січня. Літак прямував з Тегерана до Києва. Всі пасажири загинули.

Читатйте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: