Максимальні виплати з безробіття: які вони і хто може їх отримати

Максимальні виплати з безробіття: які вони і хто може їх отримати
Більще 8 тис. грн  можуть отримувати безробітні особи, які мають понад 10 років страхового стажу і достатньо високу зарплату за попереднім місцем роботи

Чи можливо не працювати і отримувати 8,4 тис грн? Центр зайнятості дав відповідне роз’яснення

Розмір допомоги у випадку безробіття залежить від страхового стажу за останні 12 місяців, що передують реєстрації у службі зайнятості. Так пояснюють основний принцип нарахування виплат у Державному центрі зайнятості.

Якщо ж за останні 12 місяців страховий стаж людини складає менше шести місяців, то вона матиме право лише на мінімальну допомогу як застрахована особа, а це 650 грн (або 1000 грн  на період карантину) у місяць, пояснюють у центрі зайнятості.

У випадку, якщо за останні 12 місяців страхові внески сплачувалися людиною більше шести місяців, то розмір допомоги буде розраховуватися відповідно до середньої заробітної плати на останньому місці роботи та загального страхового стажу.

Якщо у людини до 35 років немає узагалі страхового стажу, то вона вважається незастрахованою особою і мінімальна допомога складатиме 1000 грн на період карантину та протягом 30 днів після завершення карантину. Взагалі мінімальна допомога для безробітних для незастрахованих осіб – 650 грн на місяць.

В той же час максимальний розмір допомоги може складати 8 408 грн – це чотири прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Таку максимальну суму можуть отримувати особи, які мають більше 10 років страхового стажу і достатньо високу зарплату за попереднім місцем роботи.  

Як повідомили у Державному центрі зайнятості, понад 7000 грн зараз в Україні отримують 12% безробітних, 11% отримують від 4000 до 7000 грн, 33% – від 2000 до 4500 грн, 5% – 1800–2000 грн, 18% – 1800 грн, 21% отримують мінімальну допомогу для незастрахованих осіб – це 1000 грн.

Нагадаємо, в Україні стрімкими темпами зростає безробіття. Кількість громадян, які втратили місце роботи лише за останні два місяці, перевищила 200 тисяч. І це лише офіційні дані, якими оперує Державна служба зайнятості.

Інфографіка Державного центру зайнятостіІнфографіка Державного центру зайнятості

Загалом кількість зареєстрованих безробітних в Україні нині становить 490,5 тис. осіб. Це на 60,7% більше, ніж  минулого року. З них 408 тисяч отримують допомогу. Паралельно з різким зростанням кількості незайнятих майже на 60% від минулорічних показників знизилася кількість вакансій. Сьогодні їх 50,5 тис.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: