Екс-дружина Боголюбова відсудила у Приватбанку 500 млн грн - ЗМІ

Екс-дружина Боголюбова відсудила у Приватбанку 500 млн грн - ЗМІ
Колишній співвласник Приватбанку Геннадій Боголюбов

Нацбанк та Приватбанк подали апеляційні скарги на це рішення

Жовтневий райсуд Дніпра своїм рішенням від 5 вересня 2017 року частково задовольнив позов екс-дружини Геннадія Боголюбова Олени Боголюбової до Приватбанку – розірвав кілька депозитних договорів, укладених позивачем і відповідачем у 2014-2016 роках - та стягнув з Приватбанку на користь Олени Боголюбової 15,7 млн дол, 1,8 млн євро і 30,4 млн грн.

Нацбанк (разом з Фондом гарантування фігурує в справі як третя особа) та Приватбанк подали апеляційні скарги на це рішення.

Finbalance дізнався про рішення суду першої інстанції з ухвали Апеляційного суду Дніпропетровської області, тоді як текст безпосередньо рішення Жовтневого райсуду м. Дніпра засекречений.

Відповідно до судових матеріалів, за даними Боголюбової, 22 грудня 2016 року її кошти на рахунках у Приватбанку були списані (про що їй стало відомо з системи Приват24), хоча вона не надавала відповідних вказівок.

Нагадаємо, екс-співвласник Приватбанку Геннадій Боголюбов публічно розповідав, що в ході націоналізації Приватбанку були списані (примусово конвертовані в акції банку) в т.ч. вклади його колишньої дружини, з якою він розлучився 11 років тому.

Під вказану операцію bail-in у Приватбанку потрапили кошти пов’язаних осіб (до таких, слід розуміти, НБУ відніс у т.ч. О. Боголюбову) та вклади інших інвесторів загальним обсягом 29,4 млрд грн. Після цього Фонд гарантування продав Приватбанк для Міністерства фінансів за 1 грн.

Як повідомлялося, колишній співвласник Приватбанку, бізнес-партнер Ігоря Коломойського Геннадій Боголюбов зажадав від України компенсувати йому збитки від націоналізації Приватбанку.

Нагадаємо, екс-власник Приватбанку Коломойський та пов’язані з ним компанії та особи вже подали до суду 90 позовів у зв'язку з націоналізацією Приватбанку. Зокрема, позови подані проти Національного банку України, Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізосіб та державного ПриватБанку.

Зокрема, Коломойський оскаржує саму процедуру виведення Приватбанку з ринку (4 позови), постанову Кабміну про входження держави в капітал фінустанови (2 позови) та намагається розірвати поруку по кредитах рефінансу (1 позов). До судів подано також 42 справи, в яких позивачі намагаються оскаржити те, що вони пов’язані з власниками Приватбанку. Зокрема, це позови від родини Суркісів, футбольного клубу «Динамо Київ», що очолює голова родини, та «Акцент Банку», який є власністю сім’ї.

Ще 19 справ спрямовано до суду з метою скасувати процедуру ball-in, коли депозити великих вкладників перетворювалися на капітал банку при націоналізації. В 17 справах офшори та фізособи, визнані пов’язаними з Приватбанком, оскаржують припинення нарахування відсотків по депозитах.

В Національному банку заявляли, що позови, за якими оскаржується націоналізація, не можуть мати наслідком повернення банку попереднім власникам.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: