Регулятор може знизити тарифи на розподіл газу з липня. Профільна Асоціація попередила про наслідки

Регулятор може знизити тарифи на розподіл газу з липня. Профільна Асоціація попередила про наслідки

У випадку зниження тарифів на розподіл газу з 1 липня 2020 року Оператори ГРМ не зможуть розрахуватись з Оператором ГТС

Рішення НКРЕКП про зменшення тарифів на розподіл газу призведе до збитків галузі на 3,3 млрд грн

НКРЕКП затвердила проекти рішень про зниження тарифів на розподіл газу з 1 липня 2020 року. Це законсервує тарифи на нинішньому рівні. Оператори ГРМ не матимуть змоги розрахуватись з Оператором ГТС з послуги балансування і підвищити оплату праці співробітникам газорозподільних компаній до рівня середнього по енергетиці.Про це повідомляють в Асоціації газового ринку України.

На думку Секретаріату Енергетичного співтовариства, відмова від запровадження обґрунтованих тарифів загрожує реформі газового ринку і призведе до погіршення фінансового стану Оператора ГТС.

Нагадаємо, при діючих тарифах збитки операторів ГРМ за січень-квітень склали близько 1,2 млрд грн (дані по 20 компаніям, що працюють під брендом РГК). Зараз діють тарифи, затверджені НКРЕКП на період з 1 січня по 1 липня 2020 року. Вирівнювання тарифів в два етапи дозволило споживачам скоротити витрати на доставку газу в опалювальний період.

В Асоціації газового ринку України відзначають, що зниження тарифів призведе до подальшого накопичення збитків газорозподільними компаніями. За даними АГРУ, загальна сума збитків за результатами року досягне 3,3 млрд грн. «Це рішення робить фінансово неспроможними Операторів ГРМ. Воно тягне за собою нарощування заборгованості перед Оператором ГТС, що загрожує фінансовій стабільності нового оператора і піддає ризику реформи газового сектору України», - відзначають в Секретаріаті Економічного співтовариства.

АГРУ закликає НКРЕКП зберегти збалансовані тарифи на розподіл, що дозволить вирішити проблему неплатежів і стабілізувати становище Оператора ГТС, а також забезпечити середній по промисловості рівень заробітної плати в газорозподільних компаніях, необхідний для припинення відтоку кадрів.

Нагадаємо, 15 квітня Асоціація газового ринку України підготувала план заходів, що дозволить уникнути загострення кризи неплатежів серед учасників газового ринку та забезпечить стабільну роботу критичної інфраструктури. Пропозиції були направлені президенту, Кабміну, Верховній Раді та НКРЕКП.

«Чернівцігаз» повідомив, що за перші три місяці 2020 року збитки склали 109,9 млн грн. У компанії це пояснюють тим, що в першому півріччі поточного року затверджений НКРЕКП тариф на доставку газу покриває лише 42% собівартості послуги.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: