Повне ембарго на купівлю російської нафти. У Києві сформулювали пропозицію для цивілізованого світу

Повне ембарго на купівлю російської нафти. У Києві сформулювали пропозицію для цивілізованого світу
Андрій Сенченко – лідер правозахисного руху «Сила права», що допомагає громадянам України отримати  компенсацію за шкоду, завдану внаслідок збройної агресії РФ

Україна – це кредитор цивілізованого світу, який досі не виконав своїх зобов’язань за Будапештським меморандумом. Саме тому виконання обіцяного, країнами, які гарантували цілісність України за цим меморандумом, може виявитися ефективнішим за Мінськ-Нормандію. Про це у інтерв'ю «Главкому» розповів екснардеп Андрій Сенченко, який нині є лідером ініціативи «Сила права». 

Сенченко вважає, що запровадження ембарго на російську нафту – це ефективний санкційний інструмент, що не вимагатиме особливих затрат з боку імпортерів, якщо порівнювати з перспективою припинення війни у Європі. За словами політика, у свій час Україна відмовилася від ядерної зброї, що дало можливість значно скоротити витрати НАТО на оборону та прибрало фактор дестабілізації у Європі. 

«А якби досі ядерна зброя залишалась на території України? На скільки більше б ці країни витратили за ці роки? … Коли наші експерти розраховували можливі додаткові видатки країн НАТО, то застосували три методики. Найменша цифра, яка у них вийшла – витрати були б більшими на 5%. Тобто на $1 трлн. Скажіть, хоча би на одну п’яту від їхньої економії Україна має моральне право? А це $200 млрд!», – підрахував політик. 

Сенченко переконаний, що нам потрібна стратегія активізації виконання Будапештських гарантій. За його словами, ми повинні сформулювати три вимоги. Перша – запровадження достатнього рівня санкцій, що примусять Путіна до миру. Друга – збільшення військової допомоги для формування системи ППО, відновлення флоту та посилення сухопутної армії. Третя – відшкодування збитків, яких завдала РФ громадянам України. 

«Для цього треба набратися духу, але заважає український комплекс меншовартості. Ми завжди чекаємо, що нам Сайдік чи Штайнмайєр розкажуть, як правильно реінтегрувати Донбас, чи хтось підкине копійки на оборону. Саме в Будапештському форматі повинне вирішуватись питання деокупації. В будь-якому іншому форматі нам ніхто нічого не зобов’язаний. А так в нас з’явиться право вимагати», –  переконує  Сенченко.

Також відомо, що Другий президент України Леонід Кучма вирішив покинути Тристоронню контактну групу щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Раніше повідомлялося, що Біля Офісу Зеленського проходить акція проти капітуляції.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: