Генпрокурор Венедіктова асоціюється з Януковичем, – Atlantic Council

Генпрокурор Венедіктова асоціюється з Януковичем, – Atlantic Council

«Дехто вважає, що підтримка президентом банківського закону стане остаточним розривом з Коломойським» – автор статті

Фото: Reuters/Valentyn Ogirenko

Зеленський не виконав свої обіцянки щодо забезпечення незалежного правосуддя та обмеження влади олігархів

Невдачі, які перевищують досягнення – так оцінюють результати першого року президентства Володимира Зеленського у статті «Від віртуального кандидата до скомпрометованого президента: важкий перший рік Зеленського», опублікованій на сайті американського аналітичного центру Atlantic Council. Автор, журналіст Ілля Тимченко пише, що Зеленський не виконав свої обіцянки щодо забезпечення незалежного правосуддя та обмеження влади олігархів.

«Протягом першого року перебування на посаді президент Зеленський не вирішив нагальної потреби в судовій реформі. Команді Зеленського знадобилося чотири місяці, щоб призначити генерального прокурора Руслана Рябошапку, який відпрацював лише півроку до того, як його замінили», – пише автор. Наступниця Рябошапки Ірина Венедіктова асоціюється з опальним колишнім президентом Віктором Януковичем, і це призначення викликає запитання – йдеться у статті.

Автор також зазначає, що спочатку Зеленський неприємно здивував, коли призначив колишнього юриста олігарха Коломойського Андрія Богдана керівником Офісу президента. А в лютому Богдана замінила довірена особа Зеленського Андрій Єрмак, відомий своїми діловими зв’язками з Росією. Це призначення призвело до намагань розвернути позицію України в бік Росії та переслідувань учасників Революції Гідності.

«Україна перейшла на низку позицій, сприятливих для Росії, включно з намаганням почати прямий діалог із маріонетками Москви на сході України і переслідуванням відомої учасниці революції Майдану Тетяни Чорновол», – пише автор.

У статті також йдеться про очевидний для зовнішніх експертів вплив на політику Зеленського власника телеканалу 1+1, олігарха Ігоря Коломойського. «Протягом багатьох років Зеленський був одним із зіркових імен на телеканалі Коломсойського 1+1, що наводило на думку, що олігарх також стояв за висуванням шоумена на посаду президента. Багато хто побоювався, що Коломойський використає свій вплив на Зеленського, щоб забезпечити повернення Приватбанку, який був націоналізований наприкінці 2016 року на тлі скандального викриття фінансових порушень та величезних втрат для української держави», – пише автор.

«Щоб цього не сталося, МВФ прив’язав новий фінансовий пакет до ухвалення закону, що запобігає поверненню націоналізованих банків їхнім попереднім власникам. Коронавірусна криза зробила фінансову допомогу МВФ життєво важливою», – наголошує автор статті. Законопроект, який був ухвалений у першому читанні ще у березні, досі не голосується в цілому через тисячі поправок, внесених депутатами з президентської фракції, які лобіюють інтереси Коломойського.

«Дехто вважає, що підтримка президентом банківського закону стане остаточним розривом з Коломойським. Однак кінцеву версію законопроекту ще не розглядають, і багато хто вважає за краще, щоб президент врешті решт визначився», – йдеться у статті.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: